• 1
 • 2
 • 3

IMG 7574 nU prepunoj crkvi sv. Mihajla na Lapadu u nedjelju 23. kolovoza pod večernjom misom svoju prvu zajedničku, nastupnu misu imali su novi župnik mr. don Robert Ćibarić i novi župni vikar mr. don Marinko Šljivić.

 

U svojoj propovijedi don Robert je rekao da Isus nudi pravi smisao života, te ako čovjek  jede od tog kruha koji je On (Isus) imat će radosti i smisla u svom životu, a na kraju vječno zajedništvo s Ocem. Bog poziva čovjeka da ne odustaje od puta prema njemu, da ne bude onaj koji sjedi nego onaj koji će pokušati utažiti glad, žeđ u ovome svijetu. Nadalje, don Robert je rekao: „Nažalost dolaze nam stravične slike izbjeglica, pozvani smo ne prezirati, oni bježe iz svoga jada, a koji je izvor tog zla? Izvor je taj što Isusovo kraljevstvo nije zaživjelo, đavao djeluje preko onih koji kao da nisu ni čuli da Bog postoji.“ 

Na kraju je zaključio: „Bog je prisutan u svakom od nas ukoliko ga prihvaćamo kao duhovnu hranu, kada ga prepoznajemo u drugome i kad mržnju pobjeđujemo ljubavlju, zlo dobrotom. Nadam se da svi zajedno možemo reći sa sv. Petrom: 'Gospodine kome da idemo, ti imaš riječi života vječnoga!'

Na kraju mise, don Marinko se osvrnuo na to kako je dolazak na župu Lapad velika milost ali i odgovornost za njih svećenike te je u svoje i u ime župnika, sve prisutne zamolio za molitvu te istu obećao. Također je rekao da je župna kuća otvorena za svakoga 24 sata, da su oni (svećenici) tu za njih, da su brige župljana sada i njihove brige, radosti župljana i njihove radosti te da sada u početku neće sve super znati, ali da im je potrebna molitva župljana. Don Robert je na kraju rekao kako je mnogo toga prethodni župnik don Željko napravio, ali da je posebno ponosan na ministrantski zbor župe sv. Mihajla u kojem sudjeluju djeca osnovnoškolci, srednjoškolci, studenti i mladi radnici. Ana Zupčić

 

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676