• 1
 • 2
 • 3

IMG 5784 nVjernici Župe sv. Mihajla na Lapadu, ali i ostali hodočasnici sv. Ani, proslavili su blagdan ove svetice pred njezinom kapelicom na Gorici sv. Vlaha u Dubrovniku u nedjelju 26. srpnja. Misno slavlje je predvodio tajnik beogradskog nadbiskupa don Aleksandar Kovačević, ujedno bivši župni vikar ove župe.

 

 

U propovijedi don Aleksandar je kazao da su misna čitanja, tj. „Božja Riječ koju nam Crkva nudi na ovu svetkovinu snažna poruka Božje vjernosti čovjeku, kojega je stvorio na svoju sliku i sebi slična“, a posebno je progovorio o temi obitelji kroz primjer obitelji svetih Joakima i Ane, kazavši da oni kao Mariji roditelji mogu suvremenom čovjeku biti „veliki učitelji i pedagozi“, jer se u njihovom supružničkom odnosu i obiteljskom domu zrcali baština života i vjere izabranoga naroda, vjernost savezu pradjedova, kao i otvorenost za Božju novost koja ih izabire i stavlja za same suradnike u povijesti spasenja, u utjelovljenju Sina Božjega u naš svijet. U slici obitelji don Aleksandar je prepoznao sliku trojstvenoga Boga, jer kao što su u Bogu tri osobe, tako je i obitelj „tro-osobno jedinstvo: otac, majka i djeca“. Naglasio je i da „obitelj nije ni ljudska, još manje pravna tvorevina, nego je obitelj kao zajednica, Bogu slična, začeta u Božjoj naravi“. Kazao je i da je suvremeni svijet doveden do kraha civilizacije jer je napadnuta temeljna istina o čovjeku kao osobi obitelji, te da je sve drugo u životu zanimanje, a jedino što je zvanje jest obitelj. Kazao je da bi obitelj trebala ispuniti smislom sva naša zanimanja, sve naše napore i sve kušnje samo u jednom cilju, a to je što bolje ostvariti povezanost, nas kao kopije s Bogom koji je original. Naglasio je da obitelj „ne drži u zajedništvo ni krv ni bogatstvo, ni sociološki status, nego ih drži zajedno Ljubav, pisana velikim slovom, a to je Duh Sveti. Obitelj bez prisutnosti Duha koji je Ljubav, nužno je izložena trošnosti, prolaznosti i kušnji.“

Okupljene hodočasnike je pozdravio i župnik ove župe don Željko Kovačević. Pjevanje je predvodio zbor mladih Župe sv. Mihajla pod vodstvom Ivana Lučića.

Ana Zupčić

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676