• 1
 • 2
 • 3

Dubrovačka biskupija i ove godine uoči Feste sv. Vlaha organizira ciklus tribina pod nazivom "U susret svetom Vlahu".

     Prva tribina održala se  u četvrtak, 19. siječnja u 19 sati u dvorani Ivana Pavla II u samostanu sv. Klare. Gost je bio splitski novinar i publicist Ivan Ugrin, koji je održao predavanje na temu ''Mediji - nositelji ili stvaratelji istine''. 
    Tribinu je započeo citirajući A. G. Matoša i njegov idealizirani pogled na to kakav bi trebao biti novinar.
    No novinaristvo je danas postalo senzacionalističko i time se traga za čitateljstvom. Ugrin nam je prezentirao kako je problem monopolizacije i manipulacije u novinarstvu naznačen već dvadeset godina i protiv njega se teško boriti.
    Citirao nam je dio knjige "Protokol sionskih mudraraca" u kojem se govori o kontroli nad medijima. Proces centralizacije medija je u tijeku te je napomenuo je da bez potpune kontrole nad medijima nema ni potpune kontrole nad ljudima.

Upravo stoga danas je vrlo teško biti slobodan, objektivan i nadsve kritičan novinar.
     Mediji imaju ulogu stvaranja javnog mjenja, ali sve najvažnije medijske kuće su međusobno povezane, te stvarujući zapravo šumu novina, televizija i portala mi nemamo uopće istinitu sliku o događajima oko nas, jer su sve vijesti kontrolirane i onda nažalost jednim citatom nam je ilustrirao što je to današnje senzacionalitičko novinarstvo... laž je postala istinom..., a istina je ono što mi pišemo.
   
    Sveti Otac se zalaže za uvođenje infoetike, a Crkva se mora prilagoditi i biti na tragu poruka Oca Ivana Pavla II, te mediji moraju postati sredstvo kojim cemo doći do naših vjernika i prenijeti im poruku. Osim toga moramo stvoriti medije koji će prenosti poruku Evanđelja, ali da bi ta poruka došla do svih i Crkva se mora prilagoditi, religiozne teme moraju biti interesantne, a na kraju citirajući Marka Matušića doktora i franjevca rekao je da  Crkva mora prilagoditi prezentaciju svog djelovanja  novom vremenu.

tribina crkva i mediji
    Nakon tribine razvila se živa diskusija na temu koja nimalo nije ostavila ni nas slušatelje ravnodušnima.
 
   Druga tribina na temu "Kršćani i Europa" održat će se 26. siječnja u 19 sati u istom prostoru, a gost predavač bit će doktor prava i politolog dr. Neven Šimac.


 

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676