• 1
 • 2
 • 3

Na konferenciji za novinare koja se odžala danas u dvorani pape Ivana Pavla II. u Dubrovniku predstavljeni su Ured za medije Dubrovačke biskupije, nove mrežne stranice biskupije, program Feste sv. Vlaha, sedmi Dani kršćanske kulture u Dubrovniku te biskupova čestitka iseljenicima za blagdan sv. Vlaha.
 
  Ured za medije predstavila je njegova voditeljica Marija Đurović, rekavši kako je biskup Uzinić Ured osnovao dekretom od 5. rujna 2011., te da se medijski djelatnici ubuduće za sve potrebne informacije mogu obratiti Uredu.
Nove mrežne stranice biskupije koje se nalaze na adresi www.dubrovacka-biskupija.hr predstavio je don Hrvoje Katušić, zahvalivši tvrtki "Koma d.o.o" koja ih je izradila, a koje će biti podignute tijekom dana. Web stranica još nije proradila.
   Kao novost na stranicama istaknuo je biskupov BLOG na kojem će mons. Mate Uzinić objavljivati neka svoja razmišljanja koja će na taj način biti dostupna široj javnosti.
Mons. Toma Lučić, rektor crkve Sv. Vlaha, pročitao je proglas kojeg uz blagdan sv. Vlaha sastavljaju festanjuli, a ove godine su to učinili gospari Miho Trojanović i Stjepo Aksić. Najavio je kako će trodnevnicu uoči blagdana sv. Vlaha u svečevoj crkvi predvoditi dominikanac prof. dr. Slavko Slišković, a glavnu misu na sam blagdan dubrovački biskup Mate Uzinić.
Koordinator Dana kršćanske kulture u Dubrovniku Marinko Marić predstavio je desetodnevni program koji će se održati od 24. ožujka do 2. travnja, s dvanaest raznovrsnih kulturnih događanja, te kao posebnost ovogodišnjih Dana istaknuo suradnju s Pravoslavnom Crkvom u Dubrovniku. Naime, u crkvi Sv. Blagoveštenja u Dubrovniku u sklopu Dana kršćanske kulture održat će se koncert "Skaži mi, Gospode".
Na kraju je biskup Uzinić zahvalio novinarima na praćenju događanja vezanih uz Crkvu u Dubrovniku, istaknuvši kako ih je pozvao na taj susret uz blagdan sv. Franje Saleškog, zaštitnika novinara, i kako bi volio da ti susreti postanu redoviti. Spomenuo je i kako će se na blagdan Sveca 24. siječnja napuniti godina dana od njegova imenovanja dubrovačkim biskupom te pročitao svoju poruku iseljenicima u povodu blagdana sv. Vlaha.

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676