• 1
 • 2
 • 3

 U petak 9. ožujka našu župu u svom korizmenom pohodu posjetio je otac biskup mons. Mate Uzinić.  U 17 i 15 sati, zajedno sa prvopričesnicima, predvodio je pobožnost Križnog puta, nakon čega je uslijedilo misno slavlje.

zupa svetog mihajla 5

  "Gospodnje je to djelo - kakvo čudo u očima našim! Zato će se - kažem vam - oduzeti od vas kraljevstvo Božje i dat će se narodu koji donosi njegove plodove!"(Luka 20-17)
 
   Otac biskup u svojoj propovijedi nakon Evanđelja po Luki o Isusovoj prispodobi o vinogradarima ubojicama, iskoristio je priliku u kojoj nas je pozvao da se ponašamo odgovorno u ovom trenutku i da svojim djelima pomažemo zajednici "vinogradu" u kojem živimo.
"....  Kako se ponašamo prema onome što nam je povjereno...
Što smo s   tim učinili, ponašamo li se zanemarujući glasove popud ovih vinogradara u Isusovoj prispodobi, ili smo ipak odgovorni i dajemo svoje plodove..
   Braćo i sestre o ovom odgovoru puno ovisi, ali nemojmo zaboraviti s tim završavam, ostaje i za nas upozorenje - Ne budemo li davali plodove, plodove života, plodove kršćanskog života, "ovaj vinograd", crkva kojoj pripadamo, Grad u kojem živimo, domovina najljepša na svijetu koja nam je darovana, bit će nam oduzeta, da bit će nam oduzeta. Bit će data narodu koji bude rađao plodove.
   Neka nam Gospodin pomogne, da mi koji smo taj narod sada, postane taj narod i u budućnosti.

zupa svetog mihajla 7

  Poslije svete Mise, Otac  biskup  susreo sa članovima Župnog pastoralnog vijeća i Župnog ekonomskog  vijeća, pjevačima župnih zborova, članovima molitvenih zajednica, Bratstvom sv. Mihajla, ministrantima i čitačima.
zupa sv mihajla1

 

Župnik don Željko Kovačević, prigodnom prezentacijom predstavio je našu župu i njezin pastoralni rad ocu biskupu, nakon čega je uslijedila vrlo kvalitetna diskusija sa ocem biskupom

Pretraži

Raspored svetih misa

 • Župna crkva Svetog Mihajla +

  Dr. Ante Šercera 1, Dubrovnik, tel /fax.: 432-027
  Nedjeljom u 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00 sati.
  Radnim danom i subotom: 07.00 i 19.00 sati.
   
 • Crkva Gospe od Milosrđa +

  Liechtensteinov put 16, Dubrovnik, tel.:325-155, fax: 325-156

  Nedjeljom: 9.00, 11.00 i 20.00 sati (od 08.06.)
  Radnim danom: 20.00 sati

 • Crkva Svetog Josipa +

  Kardinala Stepinca 26, Dubrovnik

 • Bolnička kapela Gospe od Zdravlja +

  Opća bolnica Dubrovnik
  Nedjeljom sveta misa u 9:00 sati u bolničkoj kapeli.

  Opširnije

 • 1

Djelatno vrijeme ureda

Mihajlo slika

ŽUPA SV. MIHAJLA

Dr. Ante Šercera br. 1

D U B R O V N I K

Tel.: 020/432-027

  RADNO VRIJEME UREDA

PON 14-18,

UTO 8-12,

SRI 14-18,

ČET 14-18,

PET 8-12

           Za sve informacije i upite možete se obratiti na broj župnog ureda u radno vrijeme 020/432027 na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U hitnim slučajevima (bolesnik, smrt) ured je uvijek otvoren.

Don Robert Ćibarić, župnik, 091/600-1404

          Don Ivo Markić, župni vikar, 099/690 5676