naslovna1U Župi sv. Mihajla u Dubrovniku sakrament krizme u subotu 24. svibnja primilo je čak 105 kandidata i kandidatica. Euharistijsko slavlje tijekom kojeg je ovaj sakrament podijeljen predvodio je dubrovački biskup mons. Mate Uzinić.
U propovijedi biskup je krenuo od Isusove rečenice iz evanđelja „Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati“. Upitao se nije li to uvjetovana ljubav, nešto slično kako ljudi čine u prijateljstvu ili ljubavi. Pri traženju odgovora, važno je u kojem trenutku Isus to izgovara, kazao je biskup, istaknuvši da to Isusu ne izgovara odmah na početku, nego u dvorani posljednje večere, nakon što je apostolima oprao noge i nakon što je tri godine bio s njima i iskazivao im svoju ljubav.
Ovo je samo konstatacija činjeničnog stanja, samo poruka koju nam želi iznijeti: nije dovoljno govoriti da smo Isusovi učenici, treba i živjeti kao Isusov učenik!“, zaključio je biskup.
Župnik don Željko Kovačević zahvalio je svima koji su omogućili slavlje krizme, a posebno pastoralnom suradniku don Aleksandru Kovačeviću koji je vodio ovu generaciju krizmanika.

Riječ je o prvoj generaciji u Župi sv. Mihajla koja je sakrament sv. Potvrde primila nakon dvije godine priprave. Nakon što su prvu godinu u više grupa pohađali župni vjeronauk i stjecali potrebna znanja o svojoj vjeri, u drugoj godini aktivno su se uključili u život svoje župne zajednice kako bi i svojim djelima pokazali da su zreli i odgovorni članovi Crkve koji su spremni i za primanje sakramenta kršćanske zrelosti. Prema svojim željama mogli su izabrati jednu od pet skupina za koju su procijenili da se u njoj najbolje nalaze: zbor mladih, misijsko karitativna grupa, ministranti, biblijska skupina i Katolička malonogometna liga. Sastajali su se svakog tjedna na razini svoje skupine, te ovisno o specifičnostima pojedine skupine, djelovali na razini župe. Iz njihove angažiranosti na župnoj razini izrasla je i uključenost u biskupijske projekte, tako da je velik dio ovogodišnjih krizmanika bio i u volonterima Susreta hrvatske katoličke mladeži.